czwartek, 7 kwietnia 2011

BRUKSELA. GRAND PLACE

Wybrałam się do Belgii. Oczywiście musiałam tez odwiedzić stolicę – Brukselę. Jest to także nieoficjalna stolica Europy. Tutaj mają siedzibę liczne instytucje Unii Europejskiej na czele z Parlamentem Europejskim.
Najpiękniejszym sercem miasta jest Grand Place – rynek otoczony przepięknymi kamienicami. Warto obejrzeć je wieczorem lub w nocy, gdy oświetlone prezentują się pięknie. Reflektory wydobywają z murów detale, których za dnia byśmy nie dostrzegli. Misterne zdobienia fasad zdumiewają precyzją wykonania. Najbardziej podobał mi się hotel de Ville, najwyższy budynek placu. Każda z barokowych budowli jest przepiękna i godna naszej uwagi.
Do rynku przylega oszklony pasaż Galerie de la Reine – wart obejrzenia. W pobliskich uliczkach znajduje się mnóstwo sklepików z belgijskimi specjalnościami: koronkami i czekoladą. Belgijskie czekoladki są najwspanialsze pod względem smaku w Europie. Warto pojechać po nie do Brukseli.
Spacerowałam również szlakiem Art. Nouveau. Widziałam też ciekawostkę – Atomium, budowlę w kształcie atomu żelaza. Długo można opowiadać o Brukseli, jednak najlepiej tu przyjechać i zobaczyć te cuda. Zachęcam wszystkich do podróży.

1 komentarz:

  1. Najbardziej podobają mi się te dywany z kwiatów. Warto tam jechać dla tych wrażeń.

    OdpowiedzUsuń